Eskişehir Cam Balkon rehberinde Eskişehir'in tüm cam balkon firmalarına, tamir yapan yerlere ulaşabilir ve cam balkon fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Cam Balkon Modelleri

Cam balkon modelleri kullanıcının zevkine göre geliştirilmiş sistemlerdir. Son dönemde teknolojinin gelişmesi ile birlikte hizmet sektöründe de önemli atılımlar yaşanmıştır. Bu kapsamda cam balkon sistemlerinde de yepyeni modeller hayatımıza girmeye başlamıştır.

Cam balkon sistemleri, balkonda yer alan camların özel olarak geliştirilmiş raylar içerisinde hareket etmesine dayalı ürünlerdir. Söz konusu ürünler camın katlanması prensibi ile de hareket eder.

Rayların üretiminde genellikle uzun ömürlü ve dayanıklı olması açısından alüminyum malzeme kullanılır. Genel olarak kullanılan cam balkon modelleri şunlardır.

  • Katlanır cam balkon
  • Sürgülü cam balkon
  • Isıcamlı cam balkon
  • Giyotinli Cam Balkon

 

Katlanır Cam Balkon

 

Cam balkon modellerinin temeli sayılan ürün katlanır cam balkon sistemleridir. Söz konusu ürünün en güzel yanı katlanarak balkonda yer tasarrufu sağlamasıdır. Ayrıca tasarım itibariyle de balkonda muazzam bir görüntü sergiler. Geleneksel yöntemlerle kullanılan cam balkonlardan farkı, küçük balkonlarda dahi kullanılıp geniş alan oluşturma özelliğine sahip olmasıdır. Son derece kullanışlı ve pratik bir kullanım sistemi olarak karşımıza çıkıyor.

İnsan hayatı, günün ilk saatlerinden itibaren bir koşuşturma üzerine kuruludur. Bunun sonucunda gün sonunda yorgunluk ve bitkinlik kendini gösterir. Bu kapsamda gün sonunda alacağımız temiz bir hava dahi yorgunluğu kısa sürede üzerimizden atmamıza neden olur. Evlerimizde temiz hava alacağımız en temel mekân balkonlarımızdır. Balkonlarınıza katlanır cam balkon sistemleri ile döşediğinizde

• Evinizde özgür bir alan oluşturabilir,
• Balkonda trend bir görüntü yaratabilir,
• Kış döneminde ısı tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Son derece cazip fiyatlarla satışa sunulan ürünlerle kaliteyi uygun fiyata satın alabilirsiniz.

 

Sürgülü Cam Balkon

 

Cam balkon modelleri elbette ki sadece katlanır cam balkon modelleri ile sınırlı değildir. Gerek bireysel müşterilerin gerekse de inşaat firmalarının yaygın olarak tercih ettiği modellerden biri de sürgülü cam balkondur. Söz konusu modelin diğer bir adı da sürme cam balkondur.

Bahse konu balkon cam modelinde 5 ayrı ray sistemi bulunmaktadır. Raylar, camın farklı yönlere hareket ederek açılıp kapanmasını sağlar. Sürgülü cam balkon, katlanır camlara nazaran daha fazla yer tasarrufu sağlar. En iyi cam modelinin hangisi olduğuna dair herkesin farklı görüşü olabilir. Fakat sürgülü cam balkonlar fazlasıyla kullanıcının ihtiyacını karşılayacaktır.

 

Sürgülü Cam Balkon Kullanılmasının Avantajları

 

Sürgülü cam balkon modelleri, rüzgâr, yağmur, kar, toz gibi dış etkenlere karşı bir paravan görevi görür. Bu gibi olumsuzlukların balkona girmesini ve kötü bir görüntü oluşturmasının önüne geçilmiş olur.

• Sürgülü balkonunuz kapalı kaldığı sürece bu tür olumsuzlukların önüne geçmiş olursunuz.
• Sürgülü cam balkonlar ile hırsızlığa karşı etkin koruma sağlar.
• Hırsızlığa karşı etkin bir mekanizmaya sahip olan sistem sayesinde geceleri rahat uyuyabilir, kendinizi güvende hissedebilirsiniz.
• Sürgülü cam balkonlar hırsızlığa engel olmanın yanında zaman içinde yıpranmaya karşı da etkilidir.
• Sürgülü cam balkonlar genellikle dar balkonlarda, ofis ya da dükkânlarda bölme oluşturmak için tercih edilir.

Sürgülü cam balkon fiyatları m2 fiyatına göre değişiklik gösterir. Her balkon genişliğine göre tasarlanan cam balkonları istediğiniz modelde tasarlatabilirsiniz. Eğer balkonunuzu kapatma düşüncesindeyseniz sürgülü cam balkon modeli çok doğru bir tercih olabilir.

 

Isıcamlı Cam Balkon

 

Cam balkon modelleri arasında sayabileceğimiz son model ısıcamlı cam balkondur. Standart çift cam modellerine göre 4 kat daha fazla ısı yalıtımına sahip olan ısıcamlı cam balkon modeli ile önemli oranda ısı tasarrufu sağlayabilirsiniz. Söz konusu modeli tercih ederek sağladığınız ısı tasarrufu ile yaklaşık 3 yılda cam balkona harcadığınız parayı çıkarabilirsiniz.

Gün ışığının % 69’luk kısmını geçirme özelliğine sahip olan bahse konu model, ev ya da işyerinin aydınlık kalmasını sağlar.

 

Giyotin Cam Balkon Sistemleri

 

Giyotin cam balkon sistemleri bu sektörde hatırı sayılır gelişim ortaya konduğu modeller arasındadır. Söz konusu ürün, parlak cam sayesinde dışarıdan bakıldığında son derece zarif bir görüntü oluşturacaktır. Etkileyici olduğu kadar kullanışlı da olan cam balkon, son dönemde yaygın olarak kullanılan modeller arasında yer alıyor.

Yapı teknolojisinin dışarıdan görünmesini arzu eden müşteriler bu ürünü tercih edebilirler.

 

 

937 Kez Görüntülendi

Cam Balkon Modelleri Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir