Eskişehir Cam Balkon rehberinde Eskişehir'in tüm cam balkon firmalarına, tamir yapan yerlere ulaşabilir ve cam balkon fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Cam Balkon Fiyatları

Cam balkon, kış aylarında da balkondan keyfi almanızı sağlayacak sistemlerdir. Dıştan gelebilecek olumsuz etkilerin ve hava şartlarının balkonunuza girmesine engel olur.  Bu sistemi kullanarak aynı anda hem dış dünyaya kapalı hale gelebilir hem de panoramik bir kapalı alana sahip olabilirsiniz. Cam balkon; son yıllarda Türkiye’de oldukça yaygın hale gelen sistemlerden biridir.

 

Eskişehir, Türkiye’nin kış aylarını sert geçiren yerlerinden biridir. Bu yüzden de kış aylarında balkonlara dışarıdan gelebilecek etkilere karşı önlem almak şarttır. En hesaplı cam balkon fiyatları ile sizler de balkonunuzu en verimli yaşam alanınız haline getirebilirsiniz. Modern dokunuşlarla evinizde estetik ve fonksiyonu olan bir balkon ortaya çıkarmak istiyorsanız bu sistemi kullanabilirsiniz.

 

Cam Balkon Size Neler Katar?

 

Cam balkonun yapıldığı yaşam alanında birçok fonksiyonu ve faydası vardır. Şimdi neden cam balkon sorusuna yanıt verelim;

  • Camları istediğiniz an açabilir ya da kapayabilirsiniz. Böylece kullanışlı ve konforlu bir balkona kavuşabilirsiniz.
  • Yeni evlerin modern görüntü ve mimari yapısına en çok uyum gösteren detay cam balkondur.
  • Eskişehir gibi bir yeri düşündüğünüzde yağmur, kar ve kötü iklim şartlarında balkonunuzu istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.
  • Cam balkon sistemleri; toz, yaprak, polen, haşere, gürültü ve atık gibi istenmeyen tüm maddelerle iletişiminizi kesmektedir.
  • Isıya koruyan bariyerli profillere sahip olan cam balkonlar, sistemlerindeki ray profil gruplarıyla dış ortam ve iç ortamı ayırarak ısı yalıtımını sağlar.
  • Özel manyetik birleşme sistemi ile birlikte ısıcamlı sistemlerde ses ve ışık yalıtımı elde edebilirsiniz.
  • Yaz aylarında ısı dengesini sağlayarak balkonda vakit geçirmenize olanak tanır.
  • Koyu renkli cam balkonlar ile aileniz daha mahrem bir alan elde edebilir.
  • Dışarıdan gelebilecek hırsızlık olaylarına karşı evinizi koruma altına alabilecek bir sistemdir.

 

Cam Balkon Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

 

Balkonun m2 ’si

Cam balkon fiyatları hakkında araştırma yaparken karşınıza çıkacak ilk bilgi Cam balkon fiyatlarının m2 üzerinden belirlendiği bilgisidir. Yani balkonun genişliği ve yüksekliği, kullanılacak malzemenin miktarını etkilediği için fiyatlarda da değişime sebep olacaktır.

 

Malzeme Kalitesi – Alüminyum Profil 

Bu süreçte malzeme kalitesi de balkonun büyüklüğü gibi bütçenize etki edecektir. Her işte olduğu gibi cam balkon imalatında da malzeme kalitesi büyük önem taşır. Cam balkonu taşıyan alüminyum çerçeveler, tercih edilecek alüminyum malzemenin kalitesine göre çeşitli fiyatlar alır.

 

Cam Balkon Tekerlekleri- Taşıyıcı Rulman

Cam balkonlar eve yeni bir oda daha eklemek, normalde dış mekân olarak geçen balkonların hava koşullarını içeriye almayacak şekilde düzenlenmesiyle ortaya çıkar. Bu düzenleme yapılırken birçok malzeme kullanılır ve bunlardan biri de cam balkon tekerleğidir. Bu tekerlekler kurulan sistemin sağlıklı bir şekilde uzun yıllar kullanılabilmesi için oldukça önemlidir.  Örneğin, tekerleklerin paslanmaz çelikten olması, taşıyacağı ağırlık için yeterli olması,  rulmanların çelik olması sistemin kullanım ömrünü uzatacak, aynı zamanda cam balkon fiyatlarını etkileyecek.

 

Cam Balkon Renkleri

Cam balkon yaptırırken sağlamlığının yanında bina ile uyumlu olması, dışarıdan bakıldığında gözü rahatsız etmemesi de hem kullanıcı için hem de apartmanın diğer sakinleri için önemlidir. Bu durumda da devreye çeşitli renklerde camlar girer. Bu sayede siyah, gri, pembe, mavi, yeşil gibi istenilen her renkte cam balkon üretilebilir. Renkli camlar, binanın estetik açısından görüntüsünü güzelleştirir ve dairenin de değerini arttırır.

 

Cam Seçimi- Isıcamlı Cam Balkon

Cam balkon imalatında kullanılan cam çeşidi toplam maliyeti etkileyen önemli faktörlerdendir. Camın çift katlı cam, ısıcam olarak tercih edilmesi hava koşullarının içeriye girmesini önleyeceği gibi güvenli bir kullanım da sağlar. Isıcamlı cam balkonlarda birleşme yerlerinden fitillere kadar tüm malzemeler en üst seviyede yalıtımlı olarak üretilmektedir. Isıcamlı camlar aynı zamanda üst düzey güvenlik de sağlar. 

 

Cam Balkon Camının Özellikleri – Temperli Cam Olması

 Cam kullanımında kullanıcıyı en çok korkutan risklerden biri camın kırılma ihtimalidir.  Temperli  camlar darbelere karşı dayanıklıdır, karşıdan gelen darbeleri emer ve kırılmaz. Ayrıca olası bir büyük darbede kırılırsa da normal cam gibi kesici olmayan küçük parçalara ayrılarak can güvenliğine zarar vermez.

 

Eskişehir Cam Balkon Fiyatları

 

Eskişehir cam balkon fiyatları son derece cazip fiyat aralıklarındadır. Söz konusu ürünlerin fiyatları m2 cinsinden yapılan ölçüm sonucunda belirlenir. Bunun için de her şeyden önce cam balkon yaptıracağınız balkonun ölçüsünün alınması gerekir. Ölçüm sonunda m2 cinsinden elde edilen değer, cam balkon m2 fiyatı ile çarpılarak mekânın cam balkon ile kaplanmasının maliyeti hesaplanır.

En ucuz cam balkon için ürünün bazı ekstra özelliklerinden feragat etmeniz gerekir. Fakat kaliteli ve dayanıklı bir cam balkon sahibi olmak istiyorsanız kesenin ağzını biraz açmanız gerekir. Uzun yıllar sağlıkla kullanacağınız cam balkon modelleri, elbette ki basit ürünlerden nispeten daha pahalıdır.

Dar bir balkona sahipseniz, cam balkon modelleri arasında klasik aç-kapa modeller ihtiyacınızı kısa vadede karşılayacaktır. Söz konusu modelleri bütçe dostu fiyatlarla temin edebilseniz de uzun süre kullanım olanağına sahip olabilirsiniz. Bu bağlamda katlanır ya da sürgülü cam balkon modellerini tercih etmenizde fayda vardır. Dayanıklılık anlamında verimli kullanım sağlayan söz konusu modellerden memnun kalacağınıza emin olabilirsiniz.

 

Cam Balkon Fiyatları

 

Evinize ya da işyerinize cam balkon taktıracağınız zaman ayrıntılı bir piyasa araştırması yapmanız gerekir. Fakat piyasa araştırmasında cam balkon fiyatlarının ürünlerin kalitesine göre değiştiğini bilmenizde fayda vardır. Cam balkon modelini seçmeden önce işlevselliğini göz önünde bulundurmanız gerekir. Söz konusu seçi kriterlerini adamakıllı değerlendirdiğinizde en iyi sonucu elde edeceğinize emin olabilirsiniz.

En ucuz cam balkon modelini tercih ettiğinizde maddi açıdan kısa vadede bir rahatlama sağlayabilirsiniz. Fakat üründen beklediğiniz performansı alamadığınız zaman sürekli tamir masrafı ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Fakat uzun vadeli düşündüğünüzde ucuza aldığınız ürünlerin tamir ve diğer masrafları ile birlikte çok daha pahalıya mal olduğunu görebilirsiniz. Eskişehir cam balkon fiyatları arasından seçeceğiniz en ucuz modellerin yağmura, rüzgâra ya da dirence karşı dayanıklı olmadığını uzun vadede anlayabilirsiniz. Bu tür durumlarla karşılaştığınızda da ucuz modelleri tercih etmenizden dolayı pişmanlık yaşayacağınız aşikârdır.

 

Cam Balkon Metrekare Fiyatı

 

Yukarıda anlatılanlardan en kaliteli cam modellerine sahip olmak için en yüksek fiyatı ödemeniz gerektiği anlamı çıkarılmamalıdır. Eskişehir cam balkon fiyatları arasından bütçenize uygun modelleri mutlaka bulabilirsiniz. Ürünlerin fiyat performans analizlerini yaparak ihtiyacınızı karşılayacak modele ulaşabilirsiniz. Gerekli analizi yaptığınızda hem ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabilir, hem de fazla fiyat ödememiş olursunuz.

Cam balkon metrekare fiyatı ürünün kalitesi ve yapıldığı malzemeye göre farklılıklar gösterir. İyi bir piyasa araştırması ile en cazip firmayı bulabilirsiniz.

 

Cam Balkon Fiyat Hesaplama

 

Cam balkon fiyat hesaplama yapmak son derece kolaydır. Balkonun metrekare fiyatı balkon ölçüsü ile çarpılarak cam balkonun maliyeti kolayca hesaplanabilir.

Cam balkon modelleri dendiğinde akla ilk gelen ürünler arasında katlanır cam balkonların olduğunu görüyoruz. Katlanır cam balkonlar alüminyum raylar üzerine oturtulmuş modellerdir. Söz konusu ürünler balkonun bir tarafından toplanabileceği gibi iki tarafa eşit olarak da açılabilir.

Sürgülü cam balkon modelleri ise camların raylar üzerinde sürülerek açılma mekanizması ile kullanılan ürünlerdir. Her zevk ve ihtiyaca göre değişse de söz konusu modeller en kullanışlı cam balkon modelleridir.

Yukarıda sayılan modellerin yanında cam balkon modelleri arasında ısıcamlı modelleri de bulabilirsiniz. Söz konusu ürünler hem işlevsel, hem de görsel açıdan son derece cazip ürünlerdir. Bu ürünler balkonu işlevsel açıdan evin bir odası haline getirmektedir. Bahse konu sistemlerde ısıcam balkon imalatı yapılırken ürünlere ısı yalıtımı da uygulanır. Isıcamlı modeller ile dört mevsim balkon keyfi yaşayabilirsiniz.

Siz de cam balkon modelleri arasından ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun modeli bulabilir, her mevsim balkon sefası sürebilirsiniz. Günümüzde birçok evde yaygın olarak gördüğümüz cam balkonlar günden güne önemini daha da artırmakta, kullanım alanını artırmaktadır. Eskişehir cam balkon fiyatları ile bütçenize uygun modelle tanışabilirsiniz.