Eskişehir Cam Balkon rehberinde Eskişehir'in tüm cam balkon firmalarına, tamir yapan yerlere ulaşabilir ve cam balkon fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Cam Balkon Fiyatları

Cam balkon, kış aylarında da balkondan keyfi almanızı sağlayacak sistemlerdir. Dıştan gelebilecek olumsuz etkilerin ve hava şartlarının balkonunuza girmesine engel olur.  Bu sistemi kullanarak aynı anda hem dış dünyaya kapalı hale gelebilir hem de panoramik bir kapalı alana sahip olabilirsiniz. Cam balkon; son yıllarda Türkiye’de oldukça yaygın hale gelen sistemlerden biridir.

 

Eskişehir, Türkiye’nin kış aylarını sert geçiren yerlerinden biridir. Bu yüzden de kış aylarında balkonlara dışarıdan gelebilecek etkilere karşı önlem almak şarttır. En hesaplı cam balkon fiyatları ile sizler de balkonunuzu en verimli yaşam alanınız haline getirebilirsiniz. Modern dokunuşlarla evinizde estetik ve fonksiyonu olan bir balkon ortaya çıkarmak istiyorsanız bu sistemi kullanabilirsiniz.

 

Cam Balkon Size Neler Katar?

 

Cam balkonun yapıldığı yaşam alanında birçok fonksiyonu ve faydası vardır. Şimdi neden cam balkon sorusuna yanıt verelim;

  • Camları istediğiniz an açabilir ya da kapayabilirsiniz. Böylece kullanışlı ve konforlu bir balkona kavuşabilirsiniz.
  • Yeni evlerin modern görüntü ve mimari yapısına en çok uyum gösteren detay cam balkondur.
  • Eskişehir gibi bir yeri düşündüğünüzde yağmur, kar ve kötü iklim şartlarında balkonunuzu istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.
  • Cam balkon sistemleri; toz, yaprak, polen, haşere, gürültü ve atık gibi istenmeyen tüm maddelerle iletişiminizi kesmektedir.
  • Isıya koruyan bariyerli profillere sahip olan cam balkonlar, sistemlerindeki ray profil gruplarıyla dış ortam ve iç ortamı ayırarak ısı yalıtımını sağlar.
  • Özel manyetik birleşme sistemi ile birlikte ısıcamlı sistemlerde ses ve ışık yalıtımı elde edebilirsiniz.
  • Yaz aylarında ısı dengesini sağlayarak balkonda vakit geçirmenize olanak tanır.
  • Koyu renkli cam balkonlar ile aileniz daha mahrem bir alan elde edebilir.
  • Dışarıdan gelebilecek hırsızlık olaylarına karşı evinizi koruma altına alabilecek bir sistemdir.

 

Cam Balkon Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

 

Balkonun m2 ’si

Cam balkon fiyatları hakkında araştırma yaparken karşınıza çıkacak ilk bilgi Cam balkon fiyatlarının m2 üzerinden belirlendiği bilgisidir. Yani balkonun genişliği ve yüksekliği, kullanılacak malzemenin miktarını etkilediği için fiyatlarda da değişime sebep olacaktır.

 

Malzeme Kalitesi – Alüminyum Profil 

Bu süreçte malzeme kalitesi de balkonun büyüklüğü gibi bütçenize etki edecektir. Her işte olduğu gibi cam balkon imalatında da malzeme kalitesi büyük önem taşır. Cam balkonu taşıyan alüminyum çerçeveler, tercih edilecek alüminyum malzemenin kalitesine göre çeşitli fiyatlar alır.

 

Cam Balkon Tekerlekleri- Taşıyıcı Rulman

Cam balkonlar eve yeni bir oda daha eklemek, normalde dış mekân olarak geçen balkonların hava koşullarını içeriye almayacak şekilde düzenlenmesiyle ortaya çıkar. Bu düzenleme yapılırken birçok malzeme kullanılır ve bunlardan biri de cam balkon tekerleğidir. Bu tekerlekler kurulan sistemin sağlıklı bir şekilde uzun yıllar kullanılabilmesi için oldukça önemlidir.  Örneğin, tekerleklerin paslanmaz çelikten olması, taşıyacağı ağırlık için yeterli olması,  rulmanların çelik olması sistemin kullanım ömrünü uzatacak, aynı zamanda cam balkon fiyatlarını etkileyecek.

 

Cam Balkon Renkleri

Cam balkon yaptırırken sağlamlığının yanında bina ile uyumlu olması, dışarıdan bakıldığında gözü rahatsız etmemesi de hem kullanıcı için hem de apartmanın diğer sakinleri için önemlidir. Bu durumda da devreye çeşitli renklerde camlar girer. Bu sayede siyah, gri, pembe, mavi, yeşil gibi istenilen her renkte cam balkon üretilebilir. Renkli camlar, binanın estetik açısından görüntüsünü güzelleştirir ve dairenin de değerini arttırır.

 

Cam Seçimi- Isıcamlı Cam Balkon

Cam balkon imalatında kullanılan cam çeşidi toplam maliyeti etkileyen önemli faktörlerdendir. Camın çift katlı cam, ısıcam olarak tercih edilmesi hava koşullarının içeriye girmesini önleyeceği gibi güvenli bir kullanım da sağlar. Isıcamlı cam balkonlarda birleşme yerlerinden fitillere kadar tüm malzemeler en üst seviyede yalıtımlı olarak üretilmektedir. Isıcamlı camlar aynı zamanda üst düzey güvenlik de sağlar. 

 

Cam Balkon Camının Özellikleri – Temperli Cam Olması

 Cam kullanımında kullanıcıyı en çok korkutan risklerden biri camın kırılma ihtimalidir.  Temperli  camlar darbelere karşı dayanıklıdır, karşıdan gelen darbeleri emer ve kırılmaz. Ayrıca olası bir büyük darbede kırılırsa da normal cam gibi kesici olmayan küçük parçalara ayrılarak can güvenliğine zarar vermez.